Академічні читання, присвячені пам’яті видатного вченого – академіка Л.В. Писаржевського (13.02.1874-23.03.1938), які проводилися на базі кафедри хімії ДВНЗ «Національний гірничий університет»
![1.jpg 1.jpg](/upload/medialibrary/678/1lwb1tighs2plg805osv0dhcbz3k4lw2.jpg)
У парку імені Л.В. Писаржевського щорічно навесні традиційно школярами та студентами-хіміками проводиться природоохоронна акція шанування пам’яті видатного вченого в галузі фізики та хімії.
В цьому році ДВНЗ «Національний гірничий університет» на кафедрі хімії в аудиторії імені Л.В. Писаржевського відбулися урочисті читання викладачів університетів та шкіл, студентів і працівників бібліотеки.
![2.jpg 2.jpg](/upload/medialibrary/2b4/7fb77wx9ie8x40xgjgw5xxt03uz1tg2l.jpg)
Учасників читання вітає зав. кафедри хімії ДВНЗ «НГУ»
Свєткіна Олена Юріївна.
![3.jpg 3.jpg](/upload/medialibrary/0df/teiys2nlvwbnc36is194zfpq6ficakqq.jpg)
На участь у заході зібралися студенти НГУ різних курсів і спеціальностей
![4.jpg 4.jpg](/upload/medialibrary/9c6/0f9pg0uylkevwkiafokie5ea1hrukt55.jpg)
Учасників академічних читань вітали та підтримали викладачі Українського державного хіміко-технологічного університету
![5.jpg 5.jpg](/upload/medialibrary/fc7/qbr0wwh2l06jnllu30ghgj222kwzv3it.jpg)
і Державного національного університету ім. Олеся Гончара.
![6.jpg 6.jpg](/upload/medialibrary/28e/s904y9ih60wju33633zda2wm9yok28v3.jpg)
В аудиторії наявність атмосфери доброго настрою як у студентів так і у викладачів. На знімку на першому плані відповідальний за презентацію доповідей – староста гр. ВДЕ 15-1М Суворкін О., студентка гр. ТКіт-14 Скрипко К,: ліворуч доц. каф. хімії НГУ Лисицька С.М., далі праворуч – вчителька хімії ЗШ № 67 Федотова Л.А.
![7.jpg 7.jpg](/upload/medialibrary/d47/rrr8vd81sf9ythlbfjskypwgxgqgyrsp.jpg)
На читаннях зустрілися кілька поколінь викладачів, що пробуджують інтерес молоді до природознавчих наук. На знімку вчитель хімії школи № 67 Федотова Л.А. і її колишня учениця, зараз ст. викл. кафедри хімії ДВНЗ "НГУ" Нетяга О.Б.
![8.jpg 8.jpg](/upload/medialibrary/c66/t05xauna7ohspe1aj69d3p2nwhlt6pi5.jpg)
У бібліотечному фонді ДВНЗ «Національний гірничий університет» зібрані унікальні екземпляри праць Л.В. Писаржевського та матеріалів про життя та діяльність видатного вченого.
![9.jpg 9.jpg](/upload/medialibrary/ffe/vo1e2bgzzcaoses4cvu2cpmia45lhdsn.jpg)
Для сучасних поколінь вислови Л.В. Писаржевського завжди будуть мати життєву силу.
Перед першим корпусом ДВНЗ «НГУ» розташована пам’ятна стела, присвячена Л.В. Писаржевському
![92.jpg 92.jpg](/upload/medialibrary/c3b/30egg2iysx9i1suuimsyffkurw67t4y1.jpg)
Л.В. Писаржевський був творчою та природозахопленною людиною. Символ природної краси – квіти з рук студентів до обеліску – шанування пам’яті видатного вченого світу. На знімку ст. гр. ВДЕ-15-1М Большенко О. та ст. гр. Ткіт – 14 Скрипко К.
Суботник в парку ім. Л.В. Писаржевського
![IMG_0021.JPG IMG_0021.JPG](/upload/medialibrary/1ec/i04car739c7tzwltxf8bbllmlogxz64o.JPG)
![IMG_0007.JPG IMG_0007.JPG](/upload/medialibrary/80f/bhi5it59z79v936t5acecgzzkwlqzr4e.JPG)
![IMG_0012.JPG IMG_0012.JPG](/upload/medialibrary/a27/rhahbw5syx0ku6zeq6kcf4l88noru83c.JPG)
![IMG_0013.JPG IMG_0013.JPG](/upload/medialibrary/b6d/kw0ezujkp4wser0zb88btjgyylkmghli.JPG)
![IMG_0015.JPG IMG_0015.JPG](/upload/medialibrary/256/1o7auyc02mhm0v6wmv3o2x4r35mxwjv2.JPG)
![IMG_0016.JPG IMG_0016.JPG](/upload/medialibrary/202/a0ljy5s2lnyfw95pe5k01u86f8y02gcd.JPG)
![IMG_0023.JPG IMG_0023.JPG](/upload/medialibrary/d62/j859eydmxn34m315j8gis3vwbzg0evc9.JPG)
![IMG_0028.JPG IMG_0028.JPG](/upload/medialibrary/e82/2siw2631wn9qxw4vojfl6iybhs6lsqv1.JPG)
![IMG_0040.JPG IMG_0040.JPG](/upload/medialibrary/cd0/chgq3x3xcirrc5uqv1kjaa3dg3x9ibws.JPG)
![IMG_0048.JPG IMG_0048.JPG](/upload/medialibrary/d1e/7rdsrkwbdelav8aewkstr8af6zd7mu0c.JPG)
![IMG_0042.JPG IMG_0042.JPG](/upload/medialibrary/190/bgoblskjw8o4z1upaq4amd8bmv69jfpm.JPG)
![IMG_0045.JPG IMG_0045.JPG](/upload/medialibrary/1d5/vru0cyrsmihpf5xgf011mzlt7axo2xa5.JPG)
Проведення міждисциплінарного наукового семінару «Хімічні процеси перетворення енергії в елементах системи відновлювальної енергетики» викладачами кафедри хімії і кафедри ВДЕ ДВНЗ «Національний гірничий університет» з майбутніми магістрами.
(25 травня 2016 р.)
![11.jpg 11.jpg](/upload/medialibrary/3fe/12trxoacwlz6wiief2zggmjmst6bhci0.jpg)
Відкрила міждисциплінарний науковий семінар завідувач кафедри хімії, доктор технічних наук Свєткіна Олена Юріївна: оголошені теми доповідей та послідовність їх викладання.
![12.jpg 12.jpg](/upload/medialibrary/067/brg0vrutwmnz6euupxslr62eaw4a4h87.jpg)
Дуже цікаво слухати про сучасні досягнення в галузі електрохімічних технологій (доповідає студент гр. ВДЕ-15-1М Нікітін С.). В обговореннях доповідей крім наукових керівників студентів-магістрів беруть участь також викладачі кафедри ВДЕ.
![13.jpg 13.jpg](/upload/medialibrary/c71/euubyg0oytm01pmbnz4a6r5fkrdw2ja6.jpg)
Не меншу цікавість та обговорення викликала доповідь старости групи ст. Суворкіна О.Ю.
![14.jpg 14.jpg](/upload/medialibrary/a2e/d5emtd8nvksnehy5ba7z7frnsge8swpy.jpg)
Про нові дуже перспективні напрями в енерготехнологіях – хемотроніка та наноіоніка навіть мало хто чув (доповідає ст. Голобородько С.)
![15.jpg 15.jpg](/upload/medialibrary/448/zpyf103uwqr15zqkv36xycwmqwiurdzj.jpg)
Наприкінці семінару д.т.н. Свєткіна О.Ю. зазначила, що всі магістри успішно із творчою зацікавленістю доповіли свої теми. Побажала присутнім подальших успіхів та натхнення у діяльності.