Проведення рентгенофлуоресцентного аналізу
мінеральної сировини на сучасному
настільному спектрометрі Elvatech
Якісний склад викладачів, які забезпечують навчальний процес кафедри ХХІ в НТУ «Дніпровська політехніка», такий: докторів наук – 1 (д-р техн. наук); канд. наук – 4 (канд. техн. наук за спеціальністю «Хімічні технології», канд. хімічних наук за спеціальністю «Неорганічна хімія»); старший викладач; асистент.
Кафедра останнім часом проводила наукові дослідження з такими напрямками:
Дослідження і розробка технології комплексної переробки сировини з урахуванням мінімального впливу на навколишнє середовище.
Розроблено і впроваджена безвідхідна технологія переробки золи теплових електростанцій, що забезпечує одержання вугільного концентрату і алюмосилікатну сировину регульованого складу.
Розробка термодинамічного методу опису різноманітних технологічних процесів.
Розроблено термодинамічний метод опису флотаційного процесу а також термодинамічний метод розрахунку екологічного впливу на середовище різноманітних процесів.
Тематика опублікованих робота тісно пов'язана з науковою працею кафедри. Статті співробітників кафедри широко публікуються в різноманітних періодичних виданнях: збірниках наукових праць, технічних виданнях, тезах доповідей і ін.
З 2016 р. на кафедрі хімії та хімічної інженерії базується Науково-дослідна лабораторія аналітичних досліджень НТУ "Дніпровська політехніка" (накази)
На замовлення ДП «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» була виконана наукова робота за темою «Розробка методичних матеріалів з визначення теплофізичних параметрів енергетичнихматеріалів та їх метрологічної оцінки на дериватографічному обладнанні». Номер договору на створення науково-технічної продукції № 040418-20-571120 від 21 грудня 2020 р.
Строк виконання роботи: 21.12.2020-31.03.2021 р.
Фінансування: 42000 грн (35000 грн, крім того ПДВ 7000 грн.).
Керівник роботи: зав. кафедрою хімії, д.т.н., проф. Свєткіна О.Ю.
Відповідальний виконавець: доц. каф. хімії Коверя А.С.
Лаборант: студент 161-19-1 Кириченко К.В.
В результаті роботи були виконані опрацювання режимів роботи дериватографічного обладнання на стандартних і робочих зразках, виконаний опис алгоритму роботи на обладнанні та обробки результатів досліджень. Підготовлені методичні матеріали відповідно до технічного завдання.