Національний гірничий університет — відповідність Часу
         Академічні читання, присвячені памяті видатного вченого – академіка Л.В. Писаржевського (13.02.1874-23.03.1938), які проводилися на базі кафедри хімії ДВНЗ «Національний гірничий університет» 1 червня 2016 року.

У парку імені Л.В. Писаржевського щорічно навесні традиційно школярами та студентами-хіміками проводиться природоохоронна акція шанування пам’яті видатного вченого в галузі фізики та хімії.

В цьому році ДВНЗ «Національний гірничий університет» на кафедрі хімії в аудиторії імені Л.В. Писаржевського відбулися урочисті читання викладачів університетів та шкіл, студентів і працівників бібліотеки.

Учасників читання вітає зав. кафедри хімії ДВНЗ «НГУ» Свєткіна Олена Юріївна.

На участь у заході зібралися студенти НГУ різних курсів і спеціальностей.

  
Учасників академічних читань вітали та підтримали викладачі Українського державного хіміко-технологічного університету
 
і Державного національного університету ім. Олеся Гончара.
В аудиторії наявність атмосфери доброго настрою як у студентів так і у викладачів. На знімку на першому плані відповідальний за презентацію доповідей – староста гр. ВДЕ 15-1М Суворкін О., студентка гр. ТКіт-14 Скрипко К,: ліворуч доц. каф. хімії НГУ Лисицька С.М., далі праворуч – вчителька хімії ЗШ № 67 Федотова Л.А.
На читаннях зустрілися кілька поколінь викладачів, що пробуджують інтерес молоді до природознавчих наук. На знімку вчитель хімії школи № 67 Федотова Л.А. і її колишня учениця, зараз ст. викл. кафедри хімії ДВНЗ "НГУ" Нетяга О.Б.
У бібліотечному фонді ДВНЗ «Національний гірничий університет» зібрані унікальні екземпляри праць Л.В. Писаржевського та матеріалів про життя та діяльність видатного вченого.
Для сучасних поколінь вислови Л.В. Писаржевського завжди будуть мати життєву силу.
  
Перед першим корпусом ДВНЗ «НГУ» розташована пам’ятна стела, присвячена Л.В. Писаржевському
   Л.В. Писаржевський був творчою та природозахопленною людиною. Символ природної краси – квіти з рук студентів до обеліску – шанування памяті видатного вченого світу. На знімку ст. гр. ВДЕ-15-1М Большенко О. та ст. гр. Ткіт – 14 Скрипко К.
 Суботник 19 квітня 2016 року, присвячений пам’яті великого вченого хімічної галузі Л.В. Писаржевського. Біля хімічного корпусу ДВНЗ «НГУ» з добрим настроєм, ініціативно зібралися студенти гр. ПКмм-15-1 з доцентом кафедри хімії Лисицькою С.М. (фото 1)прийняти участь у суботнику, присвяченому пам’яті великого вченого-хіміка Л.В. Писаржевського. На місці призначення – парк іменні академіка Л.В. Писаржевського, де встановлено йому пам’ятник, у важливому благодійному заході прийняли активну участь школярі трьох шкіл № 67, № 31, № 89 та студенти Національного гірничого університету(фото 2) геологорозвідувального факультету і Державного Національного університету хімічного факультету. Сумісна праця, знайомство в колективах на природі поєднувала погляди та одночасно мала профорієнтаційну спрямованість. Кожній групі учасників вчителька хімії ЗШ № 67 Федотова Л.А. видала план, на якому чітко визначено закріплену робочу ділянку (фото 3,4). Студенти швиденько розібрали інвентар і активно включилися до робочого процесу. З завданням легко розібралися, можна починати. Погода чудова – за роботу! Гуртом, як правило, спостерігається підвищена ефективність. Дівчата завжди на самих відповідальних постах Попрацювали на славу, можна і відпочити (Cправа наліво студенти НГУ гр. ПКмм-15-1: Забутний А., Сахно В., Івлева Г., Гвоздецький В., Сторчова І.) (фото 5). Вшановуючи пам'ять великому вченому, майбутні фахівці вклали частку своєї души.
Фото 1.


Фото 2


Фото 3


Фото 4